ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15464244
*
nr 1546 4244
Spegel
Funkis, 98x44 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 18:04:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 15:01:59
1
100 kr
4/6 10:08:34
2
150 kr
4/6 19:30:41
3
200 kr
4/6 22:35:29
4
250 kr
4/6 22:35:56
4
350 kr
5/6 13:54:01
1
300 kr
5/6 13:54:01
4
350 kr (Budbetjänt)
5/6 13:54:15
1
400 kr
5/6 17:47:09
3
450 kr
5/6 17:59:01
1
Vinnande bud
5/6 17:59:20
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1546 4244
Spegel
Funkis, 98x44 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 15:01:59 | 1 | 100 kr |
4/6 10:08:34 | 2 | 150 kr |
4/6 19:30:41 | 3 | 200 kr |
4/6 22:35:29 | 4 | 250 kr |
4/6 22:35:56 | 4 | 350 kr |
5/6 13:54:01 | 1 | 300 kr |
5/6 13:54:01 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/6 13:54:15 | 1 | 400 kr |
5/6 17:47:09 | 3 | 450 kr |
5/6 17:59:01 | 1 | Vinnande bud |
5/6 17:59:20 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58